Wesel się w hotelu

0
1184

Kompleksowe usługi, wygodny nocleg dla i dobra lokalizacja. To powody, dla których Pary Młode wybierają organizację uroczystości weselnej właśnie w hotelach w centrach miast.

Główny atut hoteli to możliwość zapewnienie kompleksowych usług związanych z organizacją przyjęcia weselnego. Miejskie hotele, a zwłaszcza takie o charakterze konferencyjnym regularnie organizują spotkania biznesowe i uroczystości okolicznościowe a takie doświadczenie pozwoli na przygotowanie również uroczystości weselnej dopiętej na ostatni guzik.

Jeszcze inna zaleta ma charakter gastronomiczny. Restauracje w popularnych hotelach konferencyjnych działają praktycznie non-stop i spełniają oczekiwania zarówno gości indywidualnych jak i zorganizowanych grup. Dla organizatorów przyjęcia weselnego oznacza to, że potrawy będą przygotowywane na miejscu, ze świeżych składników. Większość hoteli umożliwia także degustację weselnych potraw przed uroczystością a taka wizyta w hotelu pozwoli na sprawdzenie, czy menu na pewno będzie smaczne i przypadnie gościom do gustu.

Równie istotna będzie także baza noclegowa, którą dysponują miejskie hotele. Skorzystanie z niej będzie istotne, jeśli Para Młoda spodziewa się gości spoza miasta czy kraju – dzięki temu mogą oni odświeżyć się i odpocząć po podróży. Jeśli uroczystość będzie powiązana z poprawinami a budżet imprezy na to pozwala to warto także rozważyć rezerwację noclegów dla pozostałych gości. W takim wypadku nie będzie trzeba rozwozić gości do domów po zakończeniu wesela.

Obiekt musi być sprawdzony

Czasem organizatorzy przyjęć weselnych wybierają miejsca, które sprawdziły się w przypadku organizacji przyjęć o innym charakterze.

– Nasz obiekt wybierany jest głównie z powodu dobrej lokalizacji, wysokiej jakości świadczonych usług i dobrej kuchni. Bardzo często słyszymy też, że ktoś wybiera nasz hotel, bo wcześniej miał okazję sprawdzić jego ofertę. Uczestniczył u nas na przykład w spotkaniu biznesowym i potem wróci tutaj organizując przyjęcie weselne – opowiada Alina Feggaras, zastępca dyrektora w Hotelu Kuracyjnym w Gdyni.

Aby było wygodniej

Polskie hotele coraz częściej wychodzą na przeciw potrzebom Par Młodych i współpracują z konsultantami ślubnymi. Niektóre obiekty kształcą swoich pracowników w taki sposób, żeby mogli oni pełnić taką rolę, inne współpracują z zewnętrznymi konsultantami. Cel jest jednak ten sam – ułatwienie organizacji imprezy. Popularne jest także łączenie usług albo podarunki dla nowożeńców. W przypadku hotelu Falko w Rumi organizatorzy przyjęć weselnych otrzymają gratis – pokój dla nowożeńców, romantyczną kolację, dekorację sali a w przypadku dużych imprez (czyli wesel powyżej 100 osób) gratisowe korzystanie z udekorowanego Mercedesa Klasy S. Hotel umożliwia też wynajęcie czekoladowej fontanny za dodatkową opłatą, a taka oferta jest wygodna dla przyszłych nowożeńców, bo zazwyczaj wymaga konsultacji i ustaleń z zewnętrzną firmą.

Usługi dodatkowe

Miejskie hotele oprócz bazy noclegowej i restauracyjnej oferują swoim gościom także dodatkowe atrakcje takiej, jak np. Spa. Jak się okazuje, właśnie pobyt i zabiegi w Spa może towarzyszyć uroczystościom weselnym.

– Nasi klienci relaksują się w hotelowym Spa przed przyjęciem weselnym albo nawet po jego zakończeniu. Oferta odnowy biologicznej cieszy się też dużym zainteresowaniem w przypadku wieczorów panieńskich – mówi Alina Feggaras.

Autor: Grzegorz Dzięgelewski