Kupujemy obrączkę

0
961

7Obrączki się zużywają

Do kupowania ślubnych pierścieni trzeba zabrać się odpowiednio wcześnie. Wybierając takie na zamówienie – co najmniej trzy miesiące przed wyznaczonym dniem uroczystości. Podobnie będzie w przypadku, gdy zechcemy dodać ozdoby takie jak grawer. Katalogi zaś warto zacząć kartkować jeszcze wcześniej, żeby nie przegapić potencjalnie najlepszej dla nas oferty. Ale uwaga: w sezonie letnim jubilerzy, w związku z dużą liczbą ślubów w tym czasie, są bardzo zapracowani i może być im trudniej znaleźć dla nas czas. Kupując obrączkę, warto również zorientować się, czy dany salon oferuje możliwość darmowej korekty obrączek w przyszłości.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę, poszukując tej idealnej nas obrączki? Przede wszystkim specjaliści zaznaczają, że liczy się nie tylko wygląd, ale też funkcjonalność i wygoda noszonej biżuterii. Co z tego, że będzie wyglądać na nas olśniewająco, skoro naszym jedynym marzeniem będzie, żeby jak najszybciej ją zdjąć? Obrączkę możemy też przypadkiem uszkodzić podczas wykonywania codziennych obowiązków.

-Obrączka to element naszej biżuterii na całe życie. Powinniśmy pamiętać, że będziemy ją nosić na co dzień, co oznacza, że będzie poddana różnym czynnikom zewnętrznym i narażona na zarysowania lub inne uszkodzenia – opowiada Kamila Szałkowska z AK-Biżuteria.

Anna Pietruszka, konsultant ze Ślubnej Pracowni Gdańsk, dodaje, że obrączkę nosimy nie tylko w domu, ale także w pracy, również tej fizycznej. – Tak więc wybierając obrączki, warto wziąć pod uwagę, jaką pracę wykonujemy, ponieważ obrączki również się zużywają. Czy dekoracje kamieniami nie będą nam przeszkadzały? Czy ryte wzory wytrzymają próbę czasu?– pyta wedding plannerka. Ślubne pierścienie powinny zatem, oprócz walorów estetycznych, cechować się także trwałością.

O pomoc w wyborze najlepszej obrączki prosimy również Krzysztofa Jacobsona, jubilera i mistrza złotnictwa z Gdańska – Najlepsze to takie, które się podobają, ale na poważnie powinny być wygodne, nie za szerokie i nie przekombinowane – twierdzi.

Jeśli chodzi o komfort noszenia obrączek, Para, która nie potrafi w tej kwestii znaleźć porozumienia, może pójść na kompromis między wygodą a wyglądem. Nie jest bowiem koniecznie kupowanie pary identycznej biżuterii, gdyż obecnie salony oferują możliwość jej zdekompletowania. – Pani może wybrać obrączkę najpiękniejszą dla siebie, a Pan – jak to z reguły bywa – najpraktyczniejszą – opowiada Kamila Szałkowska. W sprzedaży pojawiają się też komplety złożone z dwóch różnych obrączek: –  Są utrzymane w tym samy stylu, rodzaju kruszcu i kolorystyce, natomiast różnią się – na przykład dla kobiety zdobiona kamieniami, zaś dla mężczyzny gładka – tłumaczy Anna Pietruszka.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJesienny ślub
Następny artykułFotograf pilnie poszukiwany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

five × two =