Atrakcje na każde wesele

0
1288

3Organizatorzy imprez weselnych dwoją się i troją, by zapewnić gościom niezapomniane rozrywki. A w temacie atrakcji ślubnych – mają z czego wybierać! Przedstawiamy najciekawsze propozycje

Fontanna czekoladowa

Chcesz dostarczyć gościom wrażeń smakowych i estetycznych za jednym zamachem? Pomyśl o fontannie czekoladowej.

– Fontanna czekoladowa to doskonałe rozwiązanie na wesele, na które zaproszone są dzieci, ale także dla dorosłych smakoszy tych słodkości – komentuje Gabriel Jażdżewski, konsultant ślubny z agencji Gustowne Wesele. – Dla większych wesel warto rozważyć uruchomienie kilku fontann z różnymi smakami i odmianami czekolad – na przykład białą, mleczną, aromatyzowaną – doradza wedding planner.

Ale fontanna to nie tylko czekolada – spływać nią mogą także owoce, żelki i innego rodzaju smakołyki. Jak mówi konsultant Gustownego Wesela:

– Mnogość i różnorodność dodatków zależy już obecnie wyłącznie od kreatywności firmy cateringowej i budżetu.

Słodką atrakcję możemy wynająć wraz z obsługą lub bez niej. Na personelu można nieco oszczędzić, lecz ryzykujemy wówczas gorszą jakość produkowanej czekolady – na przykład z powodu braku dbałości o czystość wokół fontanny – i stratę czasu, bo urządzenie nie zadziała samo. Przyda się też ktoś, kto pomoże uczestnikom zabawy przygotować słodkie przekąski, a po wszystkim – posprząta.

Czekoladowa fontanna niekoniecznie musi pojawić się podczas samego dnia ślubu, kiedy goście mniej czasu mogą poświęcić uciechom.

-Jest to często stosowana atrakcja również na tak zwanych poprawinach, na które zwykle proszone są dzieci – mówi Gabriel Jażdżewski.

Lampiony

 Rozświetlające nocne niebo dziesiątki, a nawet setki lampionów wygląda nader widowiskowo, jednocześnie dostarczając każdej uroczystości – nie tylko ślubnej – odświętnej atmosfery. Podniebne lampiony mają bogatą tradycję zwłaszcza w krajach azjatyckich, stąd też ich zwyczajowa nazwa „chińskie lampiony”.

– To bardzo fajna atrakcja, jednak coraz częściej zabraniania z powodów bezpieczeństwa. – zastrzega Marlena Popis, konsultant ślubny. – Jest to uzasadnione, ponieważ poza warunkami pogodowymi utrudniającymi czy wręcz uniemożliwiającymi puszczenie lampionów, dochodzi również alkohol, który w znacznym stopniu utrudnia prawidłowe zrozumienie instrukcji.

Z lampionami bowiem nie ma żartów. Nieodpowiedzialnie użyte mogą wzniecić ogień. Konsultantka zna jednak bezpieczną alternatywę:

– Coraz częściej proponuję Parom Młodym puszczenie lampionów na wodzie, jeżeli mamy w pobliżu jakiś akwen.

Tak zwane lampiony szczęścia mają jeszcze jedną wadę, o której trzeba pamiętać – gdy już się wypalą, pozostają jako zanieczyszczające okolicę śmieci.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułFotograf pilnie poszukiwany
Następny artykułŚlub ekstremalny?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

4 + 7 =